MÁY NÉN KHÍ CAO ÁP SV2000/80
  • (1 đánh giá)
  • Nhà sản xuất: JAB
  • SKU: SV2000/80
Nơi sản xuất: Đức
Giá: Gọi liên hệ
Lượt xem: 1.927
Đặt mua ngay
ÁY NÉN KHÍ CAO ÁP SV2000/80
Hãng sản xuất: JAB
Model máy: SV2000/80
Ứng dụng: Nén không khí
Áp lực làm việc max: 80 bar
Cấp nén: 3 cấp
Công suât: 30 kW
Lưu lượng: 1965 L / phút
Vòng quay: 1500 rpm
Xem thêm: MÁY NÉN KHÍ CAO ÁP SV2000/80
Đánh giá của bạn về sản phẩm này:
Sản phẩm cùng danh mục
Thông số kỹ thuật
Bảo hành
Thông tin sản phẩm
Air-Compressor medium-pressure SV2000/80
Description
Description
Compressor:
  • Type-tested safety valves and manometers for all pressure stages
  • High efficient cooling
  • Maintenance-free oil- and water-seperator
  • Energy efficient IE3 motor, direct flanged
  • Manometer for second stage and oil-pressure
  • Oil-pressure-lubrication and oil-pressure-contorl
  • Oil-pressure-controlled automatic discharge
  • Vibration-free assembly
Compressor unit:
  • Compressor
  • PLC Control
  • Pressure sensor for end-pressure
  • End-temperature-control
  • Flexible hoses
  • Ready mounted and wired on common base
Optional equipment:
  • Microfilter at outlet
  • Temperatur-contorl of all pressure stages
  • Compressor-heating
  • Sound insulation hood
  • Condensate tank for wall mounting
Technical data
Application, medium
Luft / Air
Max. operating pressure
80 bar
Stages
3
Delivery quantity
1965 l/min
Driving power
30 kW
Drive speed
1500 rpm
Cylinder count
4
Operating temperature
5 - 40 °C
Noise level
95 dB (A)
Length
1460 mm
Width
1080 mm
Height
1085 mm
Weight
590 kg
Outlet temperature
ca. 10 °C über Eingangstemperatur