MÁY NÉN KHÍ CAO ÁP SV270/150
  • (1 đánh giá)
  • Nhà sản xuất: JAB
  • SKU: SV270/150
Nơi sản xuất: Đức
Giá: Gọi liên hệ
Lượt xem: 1.875
Đặt mua ngay
MÁY NÉN KHÍ CAO ÁP SV270/150
Hãng sản xuất: JAB
Model máy: SV270/150
Ứng dụng: Nén không khí
Áp lực làm việc max: 150 bar
Cấp nén: 3 cấp
Công suât: 5.5 kW
Lưu lượng: 270 L / phút
Vòng quay: 1500 rpm
Xem thêm: MÁY NÉN KHÍ CAO ÁP SV270/150
Đánh giá của bạn về sản phẩm này:
Sản phẩm cùng danh mục
Thông số kỹ thuật
Bảo hành
Thông tin sản phẩm
Air-Compressor medium-pressure SV270/150
Description
Description
Compressor:
  • Type-tested safety valves and manometers for all pressure stages
  • High efficient cooling
  • Maintenance-free oil- and water-seperator
  • Energy efficient IE3 motor, direct flanged
  • Manometer for second stage and oil-pressure
  • Oil-pressure-lubrication and oil-pressure-contorl
  • Oil-pressure-controlled automatic discharge
  • Vibration-free assembly
Compressor unit:
  • Compressor
  • PLC Control
  • Pressure sensor for end-pressure
  • End-temperature-control
  • Flexible hoses
  • Ready mounted and wired on common base
Optional equipment:
  • Microfilter at outlet
  • Temperatur-contorl of all pressure stages
  • Compressor-heating
  • Sound insulation hood
  • Condensate tank for wall mounting
Technical data
Application, medium
Luft / Air
Max. operating pressure
150 bar
Stages
3
Delivery quantity
270 l/min
Driving power
5,5 kW
Drive speed
1500 rpm
Cylinder count
3
Operating temperature
5 - 40 °C
Noise level
83 dB (A)
Length
770 mm
Width
640 mm
Height
610 mm
Weight
167 kg
Outlet temperature
ca. 10 °C über Eingangstemperatur